Допомога у пошуку фахової інформації про музичні інструменти та обладнання:

Отримати інформацію від певного члена Асоціації: закритий

Про новини у світі музики від компанії «Комора»

6 порад, як правильно змінювати струни на інструменті

 

 6 порад, як правильно змінювати струни на інструменті

 

1. Змінюйте струни лише по черзі

Щоб запобігти різкій зміні натягу на вашому інструменті, починайте змінювати наступну струну тільки після того, як повністю змінили попередню. Це дозволить запобігти падінню підставки під струни. Порядок, за яким ви змінюєте струни, не має значення. Після заміни струни втратять натяг нерівномірно. Тому вам слід постійно стежити, щоб кожна струна була налаштована на відповідну тональність. У жодному разі не слід натягувати струну сильніше.

2. Переконайтеся, що надрізи на підставці під струни та верхньому поріжку не надто глибокі та що вони співпадають з шириною струни

Гострі краї надрізів можуть пошкодити струну, особливо на підставці під струни. Ми рекомендуємо вам покривати кілок і верхній поріжок тонким шаром графіту щоразу під час встановлення нової струни. Використовуйте це як можливість перевірити, що надрізи однакового розміру і не занадто глибокі.

3. Контролюйте розташування підставки під струни

Її позиція має важливий вплив на якість звучання вашого інструмента. Під час заміни струни підставка під струни може нахилятися. Тож, коли ви встановили нову струну, важливо звернути на це увагу і, за необхідності, виправити її положення. Якщо підставка під струни була встановлена правильно, то найкращі результати будуть досягнуті завдяки незначному її нахилу у напрямку кінця підгрифника.

4. Не встановлюйте використані струни

Встановлення використаної струни може негативно вплинути на якість звучання та відтворення. Звичайно, можливо наново встановити використану струну, однак це найімовірніше призведе до втрати якості звуку. Особливо це стосується синтетичних струн.

5. Зважайте на склад струн

При встановлені нікелевих струн переконайтеся, що у вас немає алергії на цей метал. Так звана «контактна алергія» – безпосередній контакт з нікелем спричиняє алергічну реакцію на шкірі для людей даним типом алергії. Її симптомами є свербіж та червоні висипи. Зазвичай, вони проявляються у місці, де нікель безпосередньо контактує з шкірою.

6. Для електричних інструментів підбирайте струни залежно від типу перетворювача

Правильна струна для вашого електричного інструменту залежить від типу звукознімача, який буває електромагнітним або п’єзоелектричним. Магнітні звукознімачі переважно застосовуються у гітарах. З таким типом слід використовувати виключно феромагнітні струни (ті, що містять нікель та нержавіючу сталь). З іншої сторони, п’єзоелектричні звукознімачі використовуються з електричними інструментами. Для даного типу інструментів слід вибрати струни з широким розмаїттям кольорів і великим спектром обертонів.

 

Інформацію, текст і світлини надала компанія «Комора»

 

 

«Комора» у соціальних мережах: