Новини у світі музики
Київ претендує на статус Міста музики ЮНЕСКО
У столичній опереті за ініціативою Постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Київської міської ради відбувся круглий стіл, на якому обговорювали перспективи приєднання міста Києва до Мережі креативних міст ЮНЕСКО.
Ця мережа існує з 2004 року та об’єднує майже 300 різних міст світу у семи напрямках. Вони працюють разом задля спільної мети: включення творчості та культурних галузей в основу їхніх планів розвитку на місцевому рівні та активної співпраці на міжнародному рівні.
Київ планує приєднатися до Мережі креативних міст у галузі музики.
«Отримання почесного титулу креативного міста ЮНЕСКО є не лише іміджевою перевагою та закріпленням цього фактично статусу, а й поштовхом для стрімкого розвитку творчої галузі й активної співпраці на місцевому та міжнародному рівнях, — зазначила голова Постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій, депутатка Київради (фракція «УДАР») Вікторія Муха. — Саме музика — сфера творчої галузі, яку обрав Київ для представлення в Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Адже українська столиця має багату історію та традиції проведення різноманітних тематичних подій, програм, конкурсів, концертів і фестивалів на місцевому і міжнародному рівнях.
Також у місті є потужні спеціалізовані навчальні заклади музичного спрямування, зокрема вищої освіти, мережа закладів культури та концертних майданчиків. Ми робимо це у партнерстві із муніципальними, державними та приватними інституціями. Для того, щоб голос Києва і України лунав гучно і був помітним у світі. Зараз особливо важливо, щоб світ знайомився з нашою культурою, зокрема і через музику.
Представленість Києва в Мережі креативних міст ЮНЕСКО також допоможе нам у боротьбі з кремлівською пропагандою, яка протягом століть намагалась знецінити нашу ідентичність, історію і культуру, а найкраще привласнювала собі».
За її словами, для набуття статусу насамперед необхідно сформувати та подати заявку, яка включатиме наявні активи міста: досягнення, інституції, програми. Важливо розробити стратегічний план дій із зазначенням конкретних проєктів, ініціатив та їх бюджетування, які будуть реалізовуватись як на місцевому, так і на міжнародному рівні після надання Києву статусу Міста музики ЮНЕСКО. Крім заявки, потрібно створити координаційну команду, що відповідатиме як за заповнення заявки, так і, у разі отримання статусу, за звітування по чотирирічному плану.
«Серед переваг членства в мережі — доступ до інформації, до політик та стратегій розвитку міст, які вже є членами мережі, обмін досвідом, знаннями і кращими практиками, — зауважила Вікторія Муха. — Це й активна участь у діяльності мережі, спілкування з експертами, започаткування пілотних проєктів та обмін інформацією про основні досягнення та ідеї».
Кожне місто-претендент подає три основні ініціативи, яке зобов’язується реалізовувати на національному та міському рівні, а також три проєкти на міжнародному рівні із залученням інших міст-членів мережі.
В обговоренні взяли участь представники державного та приватного секторів, громадянського суспільства, культурних та креативних індустрій, університетів, наукових кіл, неурядових організацій тощо.
https://vechirniy.kyiv.ua/news/95119/