Новини від компанії «Зінтеко»
Технічні аспекти і особливості SOUND інженерії у культових спорудах
15 грудня 2018 року компанія Zinteco долучилася до знаменної події в українській історії – Cобору з об`єднання українських православних церков і для його реалізації ми залучили найсучасніші технології sound інженерії.
Об`єднавчий собор проходив у соборі Святої Софії.
Упродовж сторіч Софія Київська була головною святинею Русі-України. Собор, як головний храм держави, відігравав роль духовного, політичного та культурного центру. Під склепіннями Святої Софії відбувалися урочисті „посадження” на великокняжий престол, церковні собори, прийоми послів, укладання політичних угод. При соборі велося літописання і була створена перша відома на Русі бібліотека.
Тут відбувалися і найвидатніші події у становленні української державності. На початку ХХ ст. на Софійському майдані проголошувались Універсали Центральної Ради Української держави 1917–1918 рр. Тут у 1991 р. Всеукраїнським народне віче підтримало Акт про державну незалежність України.
Метою Собору 15 грудня 2018 року було обрання глави об’єднаної Української православної церкви. Крім того, був затверджений статут нової православної церкви.
Технічна концепція Собору
Реалізацією технічної частини займалась компанія Zinteco.
При складанні звукової концепції до уваги приймалась велика кількість факторів:
- Акустична специфіка історичної споруди. За допомогою спеціального обладнання і програмних пакетів було проведене вимірювання акустичних характеристик приміщення. Враховуючи його результати, стало зрозуміло, що єдиним правильним рішенням буде використання рівномірно розподіленого комплексу багатьох акустичних систем, наближених до слухача.
- Архітектурні обмеження. Основна частина заходу проходила у центральній наві, а учасники Собору сиділи також і в бокових навах і були «відірвані» візуально і акустично від центру подій. Це вимагало розподіленої системи аудіо-відео трансляції.
- Обмеження по місцю і розташуванню обладнання. Велика аудиторія (300 чол.) не залишала можливості вільної розстановки обладнання. До того ж, враховуючи історичну і культурну цінність архітектурних елементів (фрески XI ст. тощо) була очевидна неможливість розстановки обладнання близько до стін. Це майже виключило з використання системи на акустичних штативах і фермах.
Після проведення 3D моделювання приміщення і акустичного розрахунку у програмному пакеті Nexo NS-1 була прийнята звукова схема в основі якої лежить використання великої кількості компактних акустичних систем. Ідеально цим вимогам відповідали системи Nexo iD-24.
iD-24 є одною з останніх розробок французької компанії Nexo. Компактність при великій потужності, можливість оперативного вибору кута покриття, велика кількість варіантів установки (підвіс, різні варіанти розміщення на підлозі, стінах, тощо).
Для забезпечення якісного звучання промов та виступів на Соборі було використано 36 систем Nexo iD-24 в модифікаціях 120х60 та 90х40, а також 10 систем Nexo PS-10. iD-24, завдяки конструктивним особливостям, може встановлюватись на звичайну мікрофонну стійку, що і було використано.
Керування звуковим комплексом відбувалося за допомогою пульта Yamaha QL-1 та чотирьох системних процесорів Lake LM-44. Підсилення – 12 x Nexo NX Amp 4x4 та 4х1. Необхідне також було дистанційне керування пультом. Для створення Wi-Fi мережі була задіяна потужна точка доступу Mikrotik. Для промов використовувалися мікрофони Sennheiser MD 431 II.
В результаті ми отримали якісну систему звуку, рівномірно розподілену по всій площі собору Святої Софії. Кожен делегат Собору якісно і комфортно отримував всю необхідну інформацію і був повноцінним учасником історичної події.
Інформацію надала компанія «Зінтеко»