Новини від компанії «Реал мюзік»
Правильна гігієна мікрофонів (поради від компанії РеалМюзік)
Тримайте мікрофон чистим від бруду та мікробів
Дуже часто мікрофони використовуються у ситуаціях, які сприяють дуже легкому поширенню мікробів. Особливо це актуально для театрів та телерадіомовлення, де мікрофони використовують багато людей, тримаючи або закріплюючи їх близько до рота. Та й в будь-якому разі регулярно чистити мікрофони – це гарна ідея для всіх.
Пропонуємо вам кілька рекомендацій, яких ви можете дотримуватися, щоб підтримувати ваші мікрофони у справному стані та гігієнічно чистими, аби ви були впевнені, що вони безпечні для користувачів. Пам’ятайте, що найефективніший спосіб забезпечення здоров’я та гарного самопочуття для всіх навколо – це дотримуватися належної гігієни ваших рук.
Мініатюрні та субмініатюрні петличні мікрофони
та наголовні гарнітури
Ми написали коротку інструкцію про чищення мікрофонів DPA: мініатюрних, субмініатюрних, інструментальних (4099) та наголовних гарнітур. Ця інструкція може застосовуватись як для неспрямованих, так і для спрямованих мікрофонів DPA. Чищення мікрофонів слід проводити зі знятими сітками, ковпачками та поролоновими фільтрами, щоб їх можна було належним чином прополоскати, а також для того, щоб вода могла повністю випарувалася при висиханні. Не слід використовувати жодних спеціальних рідин-очисників, вам знадобиться лише дистильована (демінералізована) вода.
Як варіант, дайте мікрофону висохнути самому після його використання впродовж 72-х годин, або ж помістіть його в духову шафу при температурі 60°C на 30 хвилин (але зауважте, що від цього мікрофон трохи постарішає). Процес просушування не очистить мікрофон, але він вб’є усі мікроби.
На цьому відео показано, як можна очистити всі мініатюрні, субмініатюрні, інструментальні та наголовні мікрофони DPA. Ці рекомендації діють як для неспрямованих, так і для спрямованих мікрофонів DPA.
Поверхні гарнітур, кліпсів, затискачів, тримачів, решіток та перехідників можна витирати ганчіркою, злегка змоченою ізопропіловим спиртом.
Ручні мікрофони та мікрофони «олівці»
Поверхні цих мікрофонів можна витирати ганчіркою, злегка змоченою ізопропіловим спиртом.
Як варіант, дайте мікрофону висохнути самому після його використання впродовж 72-х годин, або ж помістіть його в духову шафу при температурі 60°C на 30 хвилин (але зауважте, що від цього мікрофон трохи постарішає). Процес просушування не очистить мікрофон, але він вб’є усі мікроби.
Кабелі
Кабелі не переносять алкоголь, але натомість може використовуватись кокосова олія, відома своїми дезінфікуючими властивостями. Ми також рекомендуємо акуратно промити кабелі теплою водою з милом або протерти їх оливковою олією.
Поролонові фільтри вітрозахисту
Поролонові фільтри вітрозахисту для мініатюрних мікрофонів та наголовних гарнітур, а також для більших мікрофонів можна зняти і помити теплою водою з милом.
Як варіант, їх можна зняти та дати їм висохнути самим впродовж 72-х годин. Процес просушування не очистить мікрофон, але за цей час загинуть всі мікроби.
Інформацію надала компанія «РеалМюзік»
Читайте ще статті від компанії «РеалМюзік»:
- ZOOM ZDM-1PMP – набір для подкастів
- Імерсивне мікшування прямих трансляцій з DiGiCo та KLANG
- Нове надходження на склад компанії Реал Мюзік – AHM-64 масштабована інсталяційна аудіо екосистема від Allen&Heath
- Allen & Heath dLive – простота у роботі та висококласний звук
- СР серія – нові бюджетні активні акустичні системи від QSC