У концертних залах тепер контролюватимуть рівень акустики

 

 

Контроль рівня акустики

У проекті нового ДБН щодо закладів культури та дозвілля вводяться сучасні вимоги до проектування акустики в нових і реконструйованих концертних залах, театрах, кінотеатрах, клубах тощо. Це дозволить уникнути відлуння та інших акустичних дефектів, а за підрахунками експертів – підвищить якість звуку в цілому на 30%.

Про це йдеться в повідомленні заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

«Сьогодні чинні вимоги щодо акустики залів, які прописані в ДБН по закладам культури, дуже загальні і при цьому застарілі. У той час, коли якість звуку багато в чому залежить саме від планувальних рішень, а не тільки від сучасної апаратури та іншого обладнання. Тому під час оновлення цього ДБН були повністю переглянуті та прописані сучасні методики та вимоги до проектування акустики», – написав він.

Згідно з проектом ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади», акустичне проектування залів для глядачів має містити такі основні етапи:

– вибір габаритів і форми приміщення;

– графічний аналіз форми залів і звуко відбиваючих елементів методом геометричної акустики;

– аналіз перших інтенсивних звукових відбиттів та час їх запізнювання;

– заходи щодо поліпшення дифузності звукового поля у залах;

– розрахунок часу реверберації (післязвуччя) в залах, об’єктивних параметрів розбірливості мови тощо;

– оцінку шумового режиму з розробкою необхідних заходів для уникнення шуму.

Відповідно до норм, форма зали для глядачів, її розміри, звуко відбивальні поверхні повинні забезпечувати рівномірний розподіл енергії та звуку на всіх місцях для глядачів та виключати можливість виникнення відлуння. Завершувати акустичне проектування залів слід за допомогою комп’ютерного акустичного моделювання, яке визначає критерії та оцінює розбірливість мови, прозорість звучання, просторове враження та гучність в залах.

 

Інформацію надав Головний будівельний
портал України «Build Portal»