Новини від компанії «Алегро-мюзік»

Стійки для клавішних інструментів: кожному музиканту – своя опора

 

Кожному музиканту-клавішнику потрібна надійна опора. В даному випадку мова йде про спеціальні зручні стійки, де можна правильно розташувати все необхідне: синтезатори, контролери і так далі. Професіонали дуже добре знають, як важливий комфорт під час гри, щоб ніщо не відволікало від музики. Подивимося на стійки для клавішних уважніше, щоб зрозуміти, які з них можуть стати по-справжньому корисним придбанням.

Опори з «ікс-фактором»

Однією з найбільш затребуваних різновидів стійок для клавішних інструментів є опори Х-подібного типу з широкими гумовими накладками, що не допускають ковзання конструкції. Виконані з алюмінію або сталі, ці моделі відрізняються порівняною легкістю, досить швидко трансформуються і не займають багато місця при перевезенні. Наприклад, клавішна стійка Maximum Acoustics KEY1X важить всього 2,8 кг і має дуже надійну систему фіксації.

 

 

Варто віддавати перевагу Х-стійок з гвинтовими регуляторами висоти, які дозволяють облаштувати опору для гри, стоячи або сидячи. Приємно те, що ці універсальні вироби відрізняються цілком доступною ціною і можуть використовуватися в будь-яких умовах. Єдиним, але все ж важливим обмеженням таких стійок є те, що вага обладнання не повинен перевищувати 55 кг, тобто опора підійде для легкого синтезатора або іншого клавішного інструмента. Багато професіоналів, чиї клавішні не перевищують за вагою 30 кг, віддають перевагу унікальній регульованій сталевій стійці Bespeco CROCODILESL із запатентованою системою фіксації.

 

 

Якщо передбачаються більш суттєві навантаження, варто вибирати моделі з «двома іксами», що відрізняються подвійними рамами. Такі посилені опори з регульованою висотою трохи важче, але зате вони цілком можуть витримати вагу цифрового піаніно до 80 кг. Дуже надійні варіанти представлені в професійній лінійці Bespeco, а якщо потрібні більш бюджетні моделі, варто звернути увагу на вироби Maximum Acoustics.

Стійки в Z-виконанні

Інноваційним варіантом опор для клавішних інструментів стали стійки в Z-формі, які, крім іншого, дуже привабливі з естетичної точки зору. Особливо «просунуті» з таких аксесуарів володіють системами регулювання не тільки висоти, але і ширини.

Подобаються Z-стійки? Зверніть увагу на універсальну модель Bespeco ZXR, яка підійде для синтезатора або будь-якої робочої станції.

 

 

Стійки у вигляді столів, триніг і колон

І все ж багатьом клавішникам набагато зручніше розміщувати інструменти на столі, ніж на сучасних витончених пристосуваннях. Для таких музикантів призначаються спеціальні металеві стійки з чотирма ніжками, що відрізняються не тільки високою міцністю, але і універсальністю застосування. Цифрові піаніно, контролери, мікшери, діджейське обладнання та інше обладнання з легкістю можна розмістити на такому столі, який може регулюватися як в висоту, так і в ширину. Високим попитом у музикантів, що використовують великі інструменти, користується стійка Bespeco BP50XXL, що є збільшеною версією класичної опори BP50X, яка, втім, дуже компактна в складеному вигляді.

Стійкі опори-столи з дерева більше підійдуть для стаціонарного використання, оскільки вони не складаються і не регулюються. Зате вони дуже благородно виглядають, створюючи особливий шарм в будь-якому приміщенні. Такі вироби, що виконуються з масиву деревини або шпону, стійкі до навантажень, міцні і надійні. Деякі моделі оснащуються спеціальними елементами для фіксації обладнання. Відмінним варіантом є стійка Orla SP1, яка дозволить будь-якому музиканту відчути себе так, як ніби перед ним справжнє класичне фортепіано.

Інноваційними рішеннями є стійки у вигляді триноги і похилих колон зі спеціальним контролем стійкості. Деякі з них мають два яруси, розташованих на різній висоті, що дозволяє розміщувати більше інструментів. Посилені конструкції можуть витримувати понад 100 кг ваги. Так, відмінно себе зарекомендувала Bespeco KST2 – високоякісна дворівнева стійка по типу колони для клавішних інструментів.

 

 

Як правильно вибрати опору для клавішних?

Перш, ніж вибирати гідну опору, треба спочатку ще раз ознайомитися з характеристиками обладнання, яке буде розміщено на стійці. Важливо, щоб аксесуар і інструменти ідеально один одному підходили. Якщо допустити невідповідність за вагою, ризик падіння опори досить великий. Подробиці про наслідки падіння обладнання просто опустимо, щоб не засмучуватися.

Не варто ігнорувати такі важливі опції, як можливість регулювання висоти, особливо якщо мова йде про підростаючих віртуозів, які тільки йдуть по шляху до успіху. Якщо доводиться часто переміщатися, краще віддати перевагу компактній складаній моделі від відомого бренду, професіонали якого контролюють якість усіх регуляторів, засувок і кріплень.

Безумовно, для музикантів, які виступають на професійній сцені, першочергове значення має зовнішній вигляд опори, яка, крім зручності, повинна ідеально виглядати в концертному просторі. У домашніх умовах все трохи простіше. Якщо місця мало, можна вибрати розкладну модель, яку при необхідності можна просто прибрати. Однак ніщо не заважає вибрати розкішний варіант опори, яка стане родзинкою інтер'єру.

Так чи інакше, до вибору стійки треба поставитися уважно. Уявіть собі відчуття, коли під час концерту вам доводиться утримувати стійку, що розгойдується. А тепер відчуйте задоволення, яке відчуває впевнений в своїй грі виконавець, повністю віддається музиці і знає, що його інструмент має надійну опору. У магазині «Музикант» представлені різноманітні брендові стійки перевіреної якості. Просто заходите та вибирайте!

 

Інформацію надала компанія «Алегро-мюзік»