Допомога у пошуку фахової інформації про музичні інструменти та обладнання:

Новини у світі музики

Профільна зустріч представників музичної індустрії та влади

 

 

Пост-реліз

9 грудня, у Klitschko Expo (НСК Олімпійський) відбулася перша профільна зустріч представників музичної індустрії та влади. Організаторами події виступили агенція Secret Service EA та Міжнародний форум концертної індустрії Kyiv Music Days.

До зустрічі були запрошені представники 8-ми напрямів бізнесу музичної індустрії, а також члени профільних комітетів Верховної Ради України (Комітету з економічного розвитку, Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики). Також, на зустрічі були присутні правники, суспільні діячі та представники кількох асоціацій музичної індустрії, зокрема: «Асоціації організаторів видовищних заходів», «Всеукраїнської асоціації дистриб'юторів, виробників і продавців професійного звукового та світлового обладнання, музичних інструментів», «Асоціації організаторів музичних подій».

Головними питаннями, що розглядалися в рамках зустрічі стали:

  1. Професійна спілка музичної індустрії. Захист прав авторів та виконавців. Напрацювання ініціативної групи професійної спілки та перші досягнення у співпраці з профільними комітетами. Профспілка – як одна з небагатьох форм ефективної роботи з владою.
  2. Проблематика роялті в концертній індустрії.
  3. Проблематика ПДВ в концертній індустрії.

 

Механізм функціонування Професійної спілки презентував її ідейний засновник, продюсер Михайло Ясинський. «Наша мета, аби 85% музичного продукту – виготовлялося в Україні. Ми хочемо, аби український автор і виконавець відчував себе не лише захищеним, а й потрібним у своїй країні. Нам необхідно, аби досягнуті напрацювання за останні 5 років не зникли, а лише примножувалися», – зазначив Ясинський. Додамо, що до Професійної спілки музичної індустрії України вже увійшли кілька десятків артистів та продюсерських агенцій з кількох регіонів України. Презентацію профспілки заплановано на початок 2020 року.

Проблематику роялті висвітлювали голова паблішингу Best Music – Маріана Вороніна та засновниця Pop Corn CA – Ліда Клов. Зауважимо, що на 16 грудня запланований виступ Маріанни Вороніної, як члена ініціативної групи профспілки, на парламентських слуханнях Комітету економічного розвитку. Напрацюванннями в галузі питання ПДВ у музичній індустрії поділився голова квиткового сервісу Karabas.com – Максим Плахтій та кілька правників. Актуальні питання діяльності галузей технічної підтримки музичних подій, дистрибуції – озвучили: власник компанії Rider.Rent – Віктор Данько, та Президент Всеукраїнської асоціації дистриб'юторів, виробників і продавців професійного звукового та світлового обладнання, музичних інструментів – Ольга Кушпітовська.

 

 

На зустрічі були присутні: Дмитро Феліксов (Conert.ua, Virus music), Сергій Ходіч (RitmoRent), Сергій Малецький (H2D), Ростислав Кулик (Gastroli.ua), Георгій Шевко (УМЯ), Євген Кібець (HMG), Олесій Бондаренко (Liroom), Руслан Мартолог (Квартал-Концерт), Володимир Різник (СЗУ), Микола Ісідоров (Upark), Антон Фокін (Країна Мрій), Катерина Хотєєва (Secret Service EA), Андрій Дмитрієнко (Mamamusic), Анастасія Ваганова (Caribbean Club), Володимир Бугай (НСК «Олімпійський»), Олександр Селіванов (Best Music). Модератором зустрічі виступила засновниця Міжнародного форуму Kyiv Music Days – Євгенія Стрижевська.

Нині, триває процес реєстрації Професійної спілки музичної індустрії України. Профільні зустрічі представників індустрії та влади заплановані до проведення кожні два місяці.

 

 

 

Прес департамент Kyiv Music Days