Допомога у пошуку фахової інформації про музичні інструменти та обладнання:

Отримати інформацію від певного члена Асоціації: закритий

Новини у світі музики

2,5-смугові студійні монітори Focal Shape Twin

 

 

Focal Shape Twin

 

На ринку є багато моніторів. Незалежно від ціни вони не дуже відрізняються по дизайну. Зазвичай вони мають 2-смуговий дизайн – НЧ-динамік + ВЧ-динамік. Нудьга ... На тлі таких конструкцій останні монітори Twin Focal Shape просто унікальні: рівень інноваційних технологій і матеріалів, з яких вони зроблені, свідчить про те, що це щось з розряду НАСА ...

На ринку, ймовірно, немає виробника моніторів з таким технологічним потенціалом, як Focal. Focal – це не тільки професіонали, але і спеціальний відділ по роботі зі споживачами і аудіофілами. І саме цей відділ генерує найвищий оборот і прибуток. Відділ розвитку цього бренду є його незалежним підрозділом, на який щороку виділяється певний постійний відсоток прибутку. Це розумна політика. І саме завдяки їй Focal завжди знаходиться на крок попереду конкурентів.

 

 

У Focal Shape Twin ви знайдете два низькочастотних динаміка діаметром 5 дюймів. За словами виробника, один з них обробляє низкочастотну смугу від 40 Гц до 180 Гц, де сигнал обмежений фільтром з низьким дозволом близько 200 Гц. Другий НЧ-динамік працює в діапазоні від 40 Гц до 2,5 кГц, при цьому виміри показують, що фільтр з нахилом 24 дБ /октава встановлений приблизно на 2,3 кГц. На практиці можна сказати, що обидва низькочастотних гучномовця працюють зі зниженням на -10 дБ з номінального рівня близько 70 Гц.

 

 

Нижній фільтр високочастотного динаміка також встановлено на 2,3 кГц з нахилом 24 дБ / октава. ВЧ-динамік працює до значення 35 кГц.

Focal Shape Twin – це 2,5-смуговий система перетворювачів і пасивних мембран, з яких складається акустична система. Таким чином, вона містить один високочастотний динамік, два 5-дюймових перетворювача і дві пасивні 8-дюймові діафрагми.

 

 

Високочастотний динамік оснащений магнієвої діафрагмою (алюміній + магній - Al + Mg) з характерною М-формою. Діафрагма «увігнута», а зовнішні кільця дозволяють працювати в зворотному напрямку, запобігаючи великі деформації всередині діафрагми. Це рішення дає ширшу дисперсію і можливість уникнути фазових спотворень. Таким чином, додатковою перевагою моніторів є більш низький рівень спотворень, що досягається завдяки формі мембрани і матеріалу, з якого вона виготовлена. Магнієвий сплав, жорсткість якого в 8 разів вище, ніж у шовкових і більш ніж в 3 рази вище, ніж у титанових мембран, зменшує небажаний резонанс в найвищій чутної смузі близько 14-18 кГц, що характерно для чисто алюмінієвих мембран.

 

 

Монітори оснащені двома типами входів – симетричним XLR і асиметричним cinch / RCA. Цікаво, що обидва входи працюють одночасно, хоча це і може знижувати динаміку. На задній панелі ви знайдете дві різьблення M6 для установки монітора на стіну за допомогою спеціального кронштейна.

 

 

На задній панелі, крім входів, гнізда живлення та налаштування блокування живлення, ви знайдете кілька перемикачів, що дозволяють зіставляти монітори з акустичними умовами домашній студії. Слід підкреслити, що всі фільтри є аналоговими.

Монітори при стандартних налаштуваннях працюють в повному діапазоні – від 40 Гц до 25 кГц. Якщо є необхідність, можна обмежити обробку смуги в нижній частині, використовуючи фільтри, які включаються для 45 Гц, 60 Гц або 90 Гц.

Дивною особливістю моніторів Twin Focal Shape є те, що вони демонструють дуже чіткий частотний відгук навіть при більш низьких рівнях гучності. Це пов'язано з легкістю низькочастотних мембран і використанням двох 5-дюймових перетворювачів, яким потрібно менший імпульс, ніж, наприклад, великої 7-дюймової діафрагми.

 

Інформацію надала компанія «РеалМюзік»

 

 

«РеалМюзік» у соціальних мережах: